Konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej Szkół Ponadgimnazjalnych

Dodano 14 kwietnia 2005, wpis archiwalny W zmaganiach wzięło udział 5 zespołów. Każdy z reprezentantów rozwiązał test pisemny przygotowany przez kaliską delegaturę Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Komisja pod przewodnictwem Elżbiety Knop z kaliskiego Kuratorium Oświaty sklasyfikowała uczestników wg nstp. kolejności: I miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. A. Asnyka w Kaliszu (197 pkt.), II miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia w Przygodzicach (161 pkt.), III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie (155 pkt.), IV miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kępnie (149 pkt.), V miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pleszewie (108 pkt).

Wyłoniono także zwycięzców indywidualnych, gdzie I miejsce zajęła Magdalena Woźniak (70 pkt.), II miejsce - Magdalena Suda (68 pkt.), III miejsce - Tomasz Biczysko (64 pkt.), IV miejsce - Marta Karczmarek (63 pkt.).

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Wydział Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, kaliską delegaturę Kuratorium Oświaty oraz Urząd Miejski w Jarocinie. Nagrody wręczył starosta Sławomir Wąsiewski.