Powiatowy Piknik z okazji Dnia Dziecka

Dodano 01 czerwca 2023, wpis archiwalny Powiatowy Piknik z okazji Dnia Dziecka

Pogoda dopisała, frekwencja również, a radość naszych najmłodszych mieszkańców powiatu jest dla nas najlepszym podsumowaniem tego, co działo się podczas Powiatowego Pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka odbywają się za każdym razem w innej placówce. W zeszłym roku świętowaliśmy w Domu dla matek z małoletnimi dziećmi w Dobieszczyźnie. W tym roku  impreza została zorganizowana 1 czerwca na terenie Domu Dziecka w Górze. Mogli w niej wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko mieszkańcy placówki. Pojawiły się również dzieci z pieczy zastępczej, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi z terenu całego powiatu. Życzenia najmłodszym z okazji ich święta złożyli obecni na festynie: Starosta Jarociński Lidia Czechak, Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariusz Stolecki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań.

Uczestnikom Powiatowego Pikniku z okazji Dnia Dziecka zapewniono moc atrakcji. Na terenie parku dostępne były m.in. dmuchane zamki, bańki mydlane, malowanie twarzy, warkoczyki oraz zabawy z animatorami. Swoje stoiska miały również służby mundurowe - wojsko, policja i straż pożarna, które zapoznały dzieci ze specyfiką swojej pracy, pokazali również sprzęt, którym dysponują. Ci nieco starsi mogli sprawdzić swoją celność w strzelaniu z wiatrówki na stoisku KSS Snajper z Jaraczewa. Wspólnie z dziećmi bawiły się wielkie maskotki m.in. Sierżant Pyrek i Strażak Sam. Mnóstwo słodkości przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Jaraczewo m.in. z Góry, Panienki i Zalesia. Nie brakowało również grilla, popcornu, frytek, waty cukrowej i napojów. Rada powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej zapewniła uczestnikom całe kotły zupy pomidorowej i bigosu. Na ich stoisku można było również spróbować swoich sił w dojeniu krowy.

Dzień Dziecka to również okazja, aby obdarować milusińskich prezentami. W tym roku Radni Rady Powiatu Jarocińskiego przekazali pieniądze na zakup dużej trampoliny dla podopiecznych Domu Dziecka w Górze, za co bardzo dziękujemy.