otwórz widżet facebooka

Kultura

W powiecie jarocińskim w kulturze dzieje się wiele, ciekawie i różnorodnie. Możemy śmiało zaryzykować twierdzenie, że każdy znajdzie w naszej bogatej ofercie coś dla siebie.

Przez lata Jarocin był stolicą polskiego rocka.

Władze Gminy Jarocin podtrzymują tradycję organizując corocznie Jarocin Festiwal, który odbywa się w lipcu. Święto muzyki rockowej przyciąga rzesze jej fanów.

Obok Festiwalu został utworzony Spichlerz Polskiego Rocka, stając się magnesem, który przyciąga do Jarocina fanów muzyki rockowej przez cały rok, a nie tylko podczas trwania festiwalu.

www.jarocinfestowal.pl

http://spichlerzpolskiegorocka.pl/

To nie cała oferta dla melomanów. Mamy propozycję również dla miłośników muzyki akordeonowej. Międzynarodowy Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych odbywający się w Kotlinie to jedyna tego typu impreza w Polsce. Powiat jarociński to także region o bogatych tradycjach śpiewaczych, które kultywują chóry: im. K. T. Barwickiego, "Arion" z Kotlina, "Lutnia" z Żerkowa.

Sztuka ludowa odgrywa ogromną rolę w życiu kulturalnym naszego powiatu. Działają liczne zespoły folklorystyczne, które reprezentują nasz region i doceniane są nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Wielką dumą i bogactwem Ziemi Jarocińskiej są oryginalne serwetki "snutki" i "frywolitki" słynne w całej Europie.

Wielbicieli twórczości literackiej zapraszamy do Śmiełowa na "Spotkania Śmiełowskie" i "Bliskie spotkania z…", których gośćmi są wybitne osobistości ze świata polskiej kultury. Miłośnicy Melpomeny również znajdą coś dla siebie. Właśnie z myślą o nich organizowane są warsztaty teatralne i przeglądy teatrów.

Oprócz tego, każda z gmin naszego powiatu, aby zaspokoić gusta wszystkich swoich mieszkańców, organizuje liczne imprezy kulturalne, festiwale i festyny. 

Cykliczne imprezy kulturalne

×