Zaniechanie poboru podatku od środków na podjęcie działalności gospodarczej

Minister finansów w rozporządzeniu z dnia 25 kwietnia 2005 r. zarządza zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od przyznanych bezrobotnemu środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa. Zaniechanie dotyczy dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2005 r.

27 kwietnia 2005

ABC Przedsiębiorcy

gazeta_prawna.gifObszerny zbiór informacji niezbędnych dla przedsiębiorcy przygotowany przez Gazetę Prawną.

Wszystkim, którzy prowadzą własny biznes polecamy serwis tematyczny Gazety Prawnej pt. ABC Przedsiębiorcy.

Zagadnienia opracowane są tematycznie i dotyczą przede wszystkim regulacji prawnych oraz praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej.

22 kwietnia 2005

Pół setki sprawdzonych pomysłów na biznes - Blaski i cienie bycia na swoim

rzeczpospolita.gifPotrzebne są nie tylko pieniądze, ale i dobry plan. Rzeczpospolita podpowiada, ile trzeba mieć w kieszeni, aby wystartować.

22 kwietnia 2005

Konto nie musi być drogie

rzeczpospolita.gifFirmie, która dopiero startuje, wystarczy prosty rachunek bankowy za rozsądną cenę z możliwością zlecania szybkich przelewów.

18 kwietnia 2005

Konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej Szkół Ponadgimnazjalnych

konkurs_oc.jpgDrużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Asnyka w Kaliszu zwyciężyła w finale "Konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej Szkół Ponadgimnazjalnych". Konkurs odbył się 13 kwietnia 2005 roku w Jarocinie, a patronat nad nim objął Sławomir Wąsiewski - Starosta Jarociński.

14 kwietnia 2005

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w piłkę nożną szkół ponadgimnazjalnych

W dniach 11-13 kwietnia br. na boisku sportowym w Noskowie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu jarocińskiego w piłkę nożną szkół ponadgimnazjalnych.

Wysoki, wyrównany poziom wszystkich drużyn spowodował, że do ostatniego gwizdka turnieju ważyły się losy mistrzowskiego tytułu i układu w tabeli klasyfikacyjnej. Ostatecznie, po bardzo emocjonującym meczu, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski mógł pogratulować sukcesu reprezentantom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

14 kwietnia 2005

Msza Święta w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II

msza1.jpg

W minioną środę (6 kwietnia), na jarocińskim rynku odprawiona została Msza Święta w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Pamięć zmarłego papieża uczcili licznie zebrani mieszkańcy powiatu jarocińskiego.

msza2.jpg

07 kwietnia 2005

64 rocznica zbrodni katyńskiej

rocznica_katynia.jpgW kwietniu tego roku mija 64 rocznica tragicznej śmierci oficerów polskich, zamordowanych w Katyniu. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie ze Związkami Kombatanckimi.

Po spotkaniu delegacje władz samorządowych powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin oraz organizacji kombatanckich złożyły kwiaty pod Tablicą Pamiątkową na budynku przy ul. Paderewskiego.

07 kwietnia 2005

Dotacje dla projektów rolniczych

Przypominamy o możliwości pozyskania dotacji do projektów rolniczych oraz przetwórstwa artykułów rolnych z Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich".

05 kwietnia 2005

Katalog Ofert Inwestycyjnych Powiatu Jarocińskiego

Kilka dni temu Starostwo Powiatowe w Jarocinie wydało multimedialny Katalog Ofert Inwestycyjnych Powiatu Jarocińskiego.

"Katalog taki jest jednym z najważniejszych środków promocji wykorzystywanych w najefektywniejszych strategiach pozyskiwania inwestorów. - mówi Sławomir Wąsiewski starosta jarociński. Przygotowując naszą ofertę kierowaliśmy się oczekiwaniami potencjalnych inwestorów. Do tego celu posłużyły nam wieloletnie doświadczenia firm zajmujących się promocją ofert inwestycyjnych oraz obsługą firm zagranicznych poszukujących kontaktów gospodarczych oraz inwestorów poszukujących możliwości inwestycyjnych w Polsce" - mówi starosta Wąsiewski.

01 kwietnia 2005

Ruszył konkurs "Śmieciom-STOP!"

pfosigw.gifW pierwszych dniach wiosny rozpoczęła się kolejna (szósta) edycja konkursu proekologicznego "Śmieciom-STOP!". Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego. Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie pracy pisemnej na temat "ODPADY OPAKOWANIOWE - dziś i jutro".

30 marca 2005

Cudzy pomysł, własny biznes...

gazeta_prawna.gifIstotą franczyzy (polskiego odpowiednika terminu franchising) jest umowa, według której franczyzobiorca działa w oparciu o pomysł franczyzodawcy, prowadząc działalność gospodarczą we własnym imieniu i na własny rachunek, a franczyzodawca finansuje rozwój sieci za pieniądze franczyzobiorców.

Wady i zalety takiej współpracy opisuje w dzisiejszym numerze Gazety Prawnej Grzegorz Chmielarski, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Polecamy!

29 marca 2005