The Prodigy kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Ojcowie chrzestni sceny rave, brytyjska formacja The Prodigy to trzeci headliner Jarocin Festiwal 2016! Mająca na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt na całym świecie grupa wystąpi na jarocińskiej scenie tuż obok zespołów: Slayer oraz Five Finger Death Punch. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Organizatorem imprezy po raz kolejny będzie agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie.

09 lutego 2016

Podium dla Zespołu Szkół Specjalnych

Jak co roku na początku lutego reprezentacja uczniów z jarocińskiego Zespołu Szkół Specjalnych wzięła udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym. Przedsięwzięcie promujące bezpieczny Internet odbyło się w Ostrowie Wlkp.

8 lutego 2016

Szpital się zmienia

Kolejne inwestycje czekają jarociński szpital. Planowana modernizacja ma na celu dostosowanie oddziałów: ginekologiczno – położniczego i noworodkowego, chorób wewnętrznych z łóżkami kardiologicznymi oraz dziecięcego, do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia. Dzięki inwestycji w placówce powstanie oddział opieki paliatywnej i wygospodarowane zostanie odpowiednie miejsce dla uruchomienia stacji dializ.

Maria Kaczyńska patronką Domu Pomocy Społecznej

Prezydentowa Maria Kaczyńska będzie patronką Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Taką decyzję podjęli jednogłośnie samorządowcy Powiatu Jarocińskiego podczas ostatniej sesji rady.

Obwieszczenie Starosty Jarocińskiego

Starosta Jarociński działając na podstawie art. 24 ust. 2a ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015r. poz. 520 ze zmianami) w nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2015r. w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin (Dz. U. z 2015r. poz. 1083) zawiadamia o dokonaniu zmian w ewidencji gruntów i budynków dotyczących gminy Jaraczewo.

08 lutego 2016

Uczennica Dwójki w finale olimpiady teologicznej

Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 2 w Jarocinie – Monika Adamska awansowała do etapu ogólnopolskiego XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”.

01 lutego 2016

Dotacje na aktywizację bezrobotnych

Jesteś osobą bezrobotną i chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, możesz pozyskać dotację z Powiatowego Urzędu Pracy.

01 lutego 2016

Publiczny transport

Trwają prace związane z funkcjonowaniem publicznego transportu osób po 1 stycznia 2017 r.

29 stycznia 2016

Refundacja dla pracodawców

Pracodawcy mogą ubiegać się o refundację kosztów wynagrodzenia i składki ZUS dla bezrobotnych do 30 roku życia. W tym celu należy złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy.

28 stycznia 2016

Uhonorowani przez Kombatantów

Członkowie Związku Kombatantów R.P. i Byłych Więźniów Politycznych w rocznicę wyzwolenia Jarocina zorganizowali spotkanie, które było okazją do uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w działalność organizacji.

27 stycznia 2016

71 lat wolności

W 71. rocznicę wyzwolenia Jarocina, 24 stycznia, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami związków kombatanckich, jednostki wojskowej i harcerzy złożyły kwiaty przy pomniku Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945 w Parku Zwycięstwa.

25 stycznia 2016

115 tys. zł dla organizacji pozarządowych

Blisko 115 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego wesprze działalność organizacji pożytku publicznego w tym roku. Samorząd rozstrzygnął konkurs ofert w zakresie kultury, sportu, promocji zdrowia i wspierania osób niepełnosprawnych.

19 stycznia 2016