II Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej

przeglad_kultury2005_1.jpg

W sobotę 22 października br. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej.

24 października 2005

Konkurs na najlepszą potrawę regionalną

potrawa_regionalna2005.jpg

W sobotę 22 października podczas II Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej Powiatu Jarocińskiego w Potarzycy odbył się Konkurs na najlepszą potrawę regionalną. Podobnie jak w ubiegłym roku do konkursu stanęły cztery Koła Gospodyń Wiejskich: Koło Gospodyń Wiejskich w Ciświcy, Koło Gospodyń Wiejskich w Golinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Noskowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Potarzycy.

24 października 2005

Dobre wyniki w biegach przełajowych

biegi_przelajowe2005_6.jpg18 października w Racocie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze na zawodach w poszczególnych kategoriach zaprezentowali się reprezentanci powiatu jarocińskiego.

Komputer dla wojska

wojsko_komputer1.jpgW trakcie swego posiedzenia w dniu 18 października br. Zarząd Powiatu Jarocińskiego przekazał Dowódcy 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie sprzęt komputerowy o wartości blisko 5.000 zł.

20 października 2005

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

dzien_edukacji_narodowej2005_1.jpg

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

14 października 2005

Przełaje w jarocińskim parku

biegi_przelajowe2005_1.jpg

Piękna jesienna pogoda sprzyjała rozegranym w dniu dzisiejszym Mistrzostwom Powiatu Jarocińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

11 października 2005

Szybki postęp prac w jarocińskim szpitalu

szpital_mury1.jpg

Szybko postępują prace przy rozbudowie jarocińskiego szpitala. Nie minął jeszcze miesiąc od wmurowania kamienia węgielnego, a wykonawca prac budowlanych "Hydrobudowa 9" z Poznania zakończyła już prace murowe pierwszej kondygnacji nowego budynku oraz wylała strop. Ukończono już też prace murarskie przy podszybiu wind. Aktualnie trwają prace przy wznoszeniu drugiej kondygnacji budynku diagnostyczno-zabiegowego, którego powierzchnia wyniesie 2.431,7 m2.

szpital_mury2.jpg

11 października 2005

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie w przebudowie

dps1.jpg
Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie (Pałac).

W Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie w szybkim tempie postępują prace związane z rozbudową i przebudową ośrodka. W wyniku negocjacji wyłoniono wykonawcę robót, którym została firma "Rem-Bud" z Jarocina. Inwestycja o wartości 1.500.000 zł zostanie sfinansowana z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (kwota 700.000,00 zł) oraz środków powiatu jarocińskiego (800.000 zł).

10 października 2005

Młode projektantki przedstawiają swe propozycje

odziez2005_1.jpg

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zorganizował piątą już edycję międzyszkolnego konkursu "Na Najlepszy Projekt Odzieży Wieczorowej". W konkursie reprezentowane były prace uczennic siedmiu szkół:

07 października 2005

Wyżej, dalej, prędzej...

Mimo, że od początku roku szkolnego minął zaledwie miesiąc, dużo już wydarzyło się sporcie szkół ponadgimnazjalnych.

06 października 2005

Nabór wniosków do SPO "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór wniosków do Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - Działanie 2.3. Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje.

04 października 2005

Dobra umowa

Podstawowym instrumentem prawa gospodarki rynkowej są umowy. Bez dobrej znajomości prawa europejskiego, w tym problematyki umów gospodarczych nie będzie możliwe pełne funkcjonowanie na wspólnym rynku.

04 października 2005